The Sims 4 : Jak stworzyć własne ściany ? ( Sims 4 Studio - walls tutorial )

2014-11-17 21:43:21, komentarzy: 0

Warto na wstępie zaopatrzyć się w program graficzny obsługujący pliki graficzne DDS np. darmowy Paint Net.
Wchodzimy w program i tworzymy obrazek o wymiarach 256 * 512 pikseli czyli prostokąt odpowiadający domyślnej wielkości ściany w grze.Zapisujemy plik w formacie DDS.
Otwieramy program Sims 4 Studio ,wpisujemy swoją nazwę kreatora,zaznaczamy "Wall" i klikamy na "create recolor".Wybieramy teksturę ,klikamy "next" i zapisujemy.Wpisujemy nazwę ściany.Możemy także zmienić tekst opisu ściany wyświetlany w grze.Klikamy na zakładkę "textures" oraz "import" by otworzyć obrazek w formacie JPEG ilustrujący w grze naszą ścianę.
Poniżej importujemy teksturę w formacie DDS przygotowana wcześniej.To samo robimy dla 3 różnych wysokości ścian występujących w grze.Opcjonalnie możemy dodać inny odcień koloru ściany lub inna teksturę,która będzie wyświetlana w menu gry tak jak wyświetlane są różne kolory tej samej ściany w grze ( opcja o nazwie "SWATCH" ) .Wtedy powtarzamy import obrazka JPEG oraz DDS dla każdej wysokości ścian jak wcześniej....I zapisujemy !
Teraz wystarczy już tylko plik zapisany w programie wkleić do folderu "mods" w plikach gry The Sims 4 i możemy cieszyć się naszą ścianą.

Kategorie wpisu: sims4, Tutorials
« powrót

Dodaj nowy komentarz

Kreator www - przetestuj za darmo