The Sims 4 - Kup Kota w worku już dziś !

2014-03-26 11:08:18, komentarzy: 2

sims4 news tramwaj premiera

 

Nigdy wcześniej nie spotkałem się z takim podejściem do gracza - producenci dotychczas uraczyli nas jedynie garstką zdjęć i skromnymi informacjami na temat gry a pomimo tego gra od dawna jest oferowana w przedsprzedaży (!)

Na oficjalnej stronie The Sims 4 w ciągu 7 miesięcy zamieszczono zaledwie 15 screenów prezentujących do bólu ten sam budynek i wybrane postacie.

Polityka stopniowego dawkowania informacji zakrawa na żart w momencie kiedy gra już teraz jest oferowana w sprzedaży bo to troche tak jakby oferować np.samochód i na zachęte pokazać jedynie foto z lusterkiem od pojazdu...

 

Nie wiadomo do końca jak będzie wyglądać otoczenie gry bo na niemal wszystkich screenach widać jeden budynek i malutki fragment świata.

Fani spekulują co oznacza tramwaj widoczny na jednym z ujęć i zastanwiają się nad wieloma rzeczami jak choćby to czy tym razem producenci łaskawie dodadza windy w podstawie lub czy da sie zbudować jakis wyższy budynek no i przedewszystkim jak będzie wyglądać świat gry (w przypadku The Sims3 pokazano świat nieco dokładniej).

Co ciekawe nawet spot reklamowy pokazuje jedynie same postacie bez środowiska gry co może jest i ciekawym zabiegiem ale na litość... skąd gracz ma wiedzieć co zamawia poza kilkoma postaciami widocznymi na oficjalnych materiałach od Maxis ?

 

Taka polityka (dawkowania informacji) ma sens kiedy gra jest w fazie produkcji i NIE JEST JESZCZE SPRZEDAWANA. Normą w marketingu i sprzedaży jest opisywanie oferowanego produktu dlatego dziwna i uboga promocja The Sims 4 stanowi wyjątek na tle innych gier także w samej serii The Sims.

 

Ostatnią grą wydaną przez studio Maxis było ich sztandarowe Simcity (5) jednak w tym przypadku fani otrzymali solidną dawkę informacji włącznie z podpowiedziami odnośnie róźnych sposobów rozgrywki słynnej symulacji tworzenia miast.

Przy regularnie uzupełnianych nformacjach można było wybaczyć producentowi wczesną przedsprzedaż jednak w przypadku nowej odsłony simsów producent oferuje nam dosłownie "kota w worku".

 

Oburza także to co odpowiadają producenci na pytania ganów gry ;

Producentka Sarah (SimGuruSarah) rozmawiała na swoim blogu z jedym z fanów,który pytał o to dlaczego od 7 miesięcy nie ma nowych informacji o grze.W odpowiedzi otrzymał standardową odpowiedź,że info pojawi się niebawem...

Szkoda,że nie padło także pytanie o to jak można oferowac w sprzedaży produkt o którym prawie nic nie wiadomo (poza setkami powielanych tych samych informacji).

 

Nie jest to praktyka świadcząca o szacunku dla klienta bo jeśli gra jest w fazie alfa (a na to wygląda) to chyba troche za wcześnie żeby reklamować produkt na sprzedaż.

Z celowym dawkowaniem informacji także można przesadzic powodując,że fan gry zamiast wyczekiwac nowinek uzna poprostu,że ktoś tu wciska niezły kit i robi sobie zwykłe żarty z graczy...

 

Poniżej spot The Sims 4 ..bez świata gry ;

 

 

Na innym filmie pokazana jest rozgrywka i to chyba jedyna rzecz ,która daje jakies nikłe wyobrażenie o tym jak może wyglądać zabawa w nowej odsłonie serii ;

 

 

A jaka jest Wasza ocena skromnej strony The Sims 4 z reklamą namawiającą do kupna nie istniejącego jeszcze produktu już dziś ?


Kupilibyście grę w ciemno czy wolelibyście otrzymać większa dawke informacji o tym co możecie kupić ?

 

Kategorie wpisu: sims4
« powrót

Dodaj nowy komentarz

  • salberg 0:10, 23 kwietnia 2014

    Prawda! 100% prawda, Dels, dokładnie opisałeś stosunek EA do swoich odbiorców...

    Odpowiedz
  • Dels 11:56, 23 kwietnia 2014

    W najbliższym czasie podobno ukaże się kolejny spot reklamujący grę więc pewnie tym razem pokazujący świat.Niezależnie od tego na ile zachęci potencjalnych graczy- przed ukazaniem się konkretnego spotu i informacji gra nie powinna być w tzw przedsprzedaży.

    Odpowiedz
Kreator www - przetestuj za darmo